Blogija

Blogijat inspireerib kõik, mis on hea, ilus ja kasulik.

Niisiis on minu elu läbivad noodid olnud kunst, sport, tantsimine, muusika ja erinevad kultuurid oma rikastavate aspektide ja imeliste esindajatega.

Kõige esimene huvi lapsepõlvest oli joonistamine, kasvades liitus raamatute kirjutamine ja näitekirjandus, sealhulgas lavastamine nii naabruskonna laste kui koolikaaslastega. Neiueas paelus tantsimine (showtants, seltskonnatants, ladina-ameerika tantsud) ja laulmine (mudilaskoorist Miina Härma segakoorini). Sport tuli kaasa juba lapsepõlvest, kui judo treenerist ema meid vennaga alati võimlema õhutas (judo on heidetele ja kinnihoidmisele keskenduv Jaapani päritolu võitluskunst, mis muuhulgas õpetab ka kaasvõistlejale suhtes austust ja viisakust). Keelte huvi algas põhikoolis ja sai hoo sisse inglise keele kallakuga Miina Härma Gümnaasiumis, mille ajendil õppisin ülikoolis hispaania ning inglise keelt ja kultuuri.

Töötanud olen pikemalt kahes valdkonnas – pangandus ja kinnisvara. Esimese juures võlus mind rahvusvaheline keskkond – pank tegutses Euroopa üheksas riigis. Käesolevalt töötan kinnisvara alal, kus kokkupuude erinevate kultuuridega on veel märkimisväärselt laiem. Olgu selleks siis üürnikud Nepalist, Guatemalast, Aserbaiždaanist, Jaapanist, Egiptusest, Pakistanist (nimekirjas on ca 30 erineva riigi esindajad).

Haridusteele on lisandunud ametialaste vajaduste tõttu ka õigusteaduse õpingud Tartu Ülikoolis. Kõige eredam kogemus juura õpingute raames oli võimalus töötada Eesti Suursaatkonnas Madridis.

Hispaania seos on minuga olnud ca 15 aastat. Elasin bakalaureuseõpingutega seoses aasta Kanaari saartel, hiljem magistriõpingute raames Madridis, kus töötasin Bigbank AS Hispaania filiaalis. Hiljem heade tutvuste kaudu Barcelonas ja Valenicas ning olen külastanud erinevatel perioodidel lähedasi Malagas, Granadas, Cartagenas ja pisemates kohtades nende ümber ning see kõik on jätnud nii sügava mulje, mida ei saa vaid endale hoida. Seda kindlasti just armsate tutvuste poolest, sest erilise hõngu mis tahes elamusele annavad alati ikka inimesed, kes selle oma isiksusega loovad.

Pirgit

et